no-img
سایت مقاله

طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی - سایت مقاله


سایت مقاله
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی
zip
آذر ۱۰, ۱۳۹۶

طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی


دانلود طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی, خرید طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی
سایت مقاله دارای بیش از ۵۰ هزار فایل دانشجویی و در همه موضوعات می باشد شما هر فایلی از قبیل فایل ها و جزوات دانشجویی و خلاصه های کتاب های درسی و فایل های کسب درآمد و انواع فایل ها را میتوانید با جستجو در سایت مقاله بیابید
دانلود طرح توجیهی تولید چوب مصنوعی,دانلود رایگان طرح های توجیهی,انواع چوب مصنوعی,براورد هزینه تولید چوب مصنوعی,پروژه کارافرینی تسهیلات تولید چوب مصنوعی,مقاله تولید چوب مصنوعی, طرح توجیهی چوب مصنوعی,طرح کسب و کار تولید چوب مصنوعی نازک,دانلود ت,,,
⭐️⭐️⭐️

طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی

طرح-توجیهی-ایجاد-کارخانه-تولیدی-مصنوعات-چوبی

دانلود طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی در ۷۰ صفحه قابل ویرایش آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

فصل اول: شرح فعاليت
۱) شرح توصيفي

۱-۱- تاريخچه مصرف چوب:

شواهد و قرائن نشان مي دهد كه انسانهاي اوليه از زماني كه در غارها مي زيسته اند از چوب به واسطه شكل طبيعي و متناسب آن براي شكار حيوانات و غيره استفاده مي نموده اند . اشياء موجود در موزه طبيعي لندن نشان ميدهد كه بشر از حدود ده هزار سال قبل با نيزه چوبي به شكار مي پرداخته و به وسيله تنه درختان از رودها و رودخانه ها عبور مي كرده است . حدود پنج هزار سال قبل در اروپاي شمالي ، استفاده از قايق ها و سورتمه هاي چوبي متداول بوده است . در كاوش هاي باستان شناسي در كنار درياچه سوئيس و برخي نقاط ديگر كه در گذشته در آب قرار داشتند پايه هاي چوبي خانه هاي شناور مربوط به دوران پارينه سنگي ، نوسنگي و عصر آهن بدست آمده كه نشانه قدمت استفاده از چوب در ساختمان و وسايل كار است.
مصرف چوب در ايران تاريخ مدوني نداشته ولي طبق مطالعاتي كه پژوهشگران و كاوشگران انجام داده اند مردمان بومي ايران قبل از مهاجرت آريايي ها از حدود ۴۲۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح (ع) چوب را براي خانه سازي مصرف مي نمودند. البته استفاده از چوب در تهيه وسايل كشاورزي نيز رونق داشته است در سنگ نوشته هايي كه از تخت جمشيد بدست آمده استفاده از چوب سدر در پوشش و تزئينات كاخها مشخص شده است . اهميت چوب در ايران قديم به پايه اي بوده كه احترام به درختان جنگلي از دستورات اصلي كيش زرتشت به شمار مي رفته است. استفاده از چوب براي قايق سازي و كشتي سازي نيز در دوران هخامنشي بسيار جالب توجه بوده است ، پس از گسترش دين اسلام صنايع و هنرهاي چوبي در ايران تحت تاثير رهنمودهاي ديني قرار گرفته است ، بر همين اساس آثار هنرهاي چوبي زيادي ميتوان در مساجد و  اماكن مقدسه نظير درب ، منبر،  كنده كاري ها و شبكه‌بندي ها يافت.
صنايع مبلمان قديمي ترين بخش صنايع چوب جهان شمرده مي شود زيرا بشر از دير زماني بصورت نيمكت از آن استفاده مي كرده است ، در ايران اين صنعت از قدمت زيادي برخوردار نيست چون در گذشته در اغلب نقاط ايران نشستن بر روي قاليهاي زيبا و نفيس مرسوم بوده است و حتي تا اواخر دوره قاجار فقط در منازل معدودي از افراد سرشناس مبلهاي مخصوص پارچه اي به سبك دربار فرانسه وجود داشته كه اغلب از خارج وارد مي شده است ولي پس از آن دوره با تغيير شيوه هاي زندگي مردم ، صنعت مبل سازي روبه ترقي گذاشته است و اكنون برخي از استادكارهاي ايراني قادر به خلق شاهكارهايي در اين زمينه مي باشند ، صنعت مبل سازي در حقيقت تلفيق هنر، علم و صنعت است بدين نحو كه با بكار بردن ماشين آلات و تجهيزات و خلاقيت و هنر محصولي ساخته مي شود كه زينت بخش منازل و دفاتر است.

۱-۲- تاريخ بهره برداري از چوب
چوب در تاريخ زندگي انسان نقش مهمي داشته است. نگاهي كوتاه به تاريخ گذشته نشان مي دهد كه انسان اوليه از اين ماده ارزشمند در بسياري از عرصه هاي زندگي خود از جمله براي ساختن سرپناه، اسلحه و وسايل حمل و نقل، استفاده مي كرده است. كلبه هاي اوليه كه با شاخه ها و پوست درختان پوشناده مي شدند، به كمك چوب به اشكال گوناگون تغيير شكل دادند، كه از آن جمله مي توان كلبه هاي ساخته شده از الوار، كلبه هاي روستايي، كلبه هاي داراي اسكلت چوبي، خانه هاي شهري نيمه چوبي،خانه هاي ويلايي و خانه هاي پيش ساخته را نام برد. چوب علاوه بر صنعت خانه سازي در ساختن اشيايي چون ميز، صندلي و تختخواب هزاران سال به اشكال گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است. در ميان سلاحههاي مورد استفاده انسان نيزه ها، سپرها، كمانها، منجنيق ها، دژكوب ها و حتي كشتي هاي جنگي و هواپيماها زماني از چوب ساخته مي شدند. استفاده از اين سلاحها در شكل گيري تاريخ بشر مؤثر بود. انسان اوليه، براي حمل اشياء سنگين از كنده هاي درخت به عنوان غلتك استفاده مي كرد؛ بعدها اين وسيله به شكل چرخهاي چوبي تكامل پيدا كرد.
چوب در ساختن گاريها و درشكه ها، كالسكه ها و چرخها، كشتي هاي بادباني و نجار، سورتمه ها و چوبهاي اسكي، هواپيماها و گلايدرها و بسياري از وسايل ديگر مورد استفاده دارد.
در كنار استفاده از چوب به عنوان ماده خام، ساخت ابزارهاي كاردستي نيز تكامل يافت. تعجب آور اينكه بسياري از اين ابزارها شكا اصلي خود را طي قرون متمادي حفظ كرده اند و تغييرات بوجود آمده در آنها اندك است. بسياري از ابزارهايي كه ما امروز از آنها استفاده مي كنيم، به ابزارهاي مورد استفاده نياكان ما شباهت فراوان دارند. صنعت چوب در هر عصري صنعتگران خاص خود را داشته است كه معمولاً تحت عنوان نجار، درودگر، كابينت ساز، قايق ساز، چرخ ساز، كنده كار، خراط و غيره فعاليت مي كردند. در اين رهگذار، هر نسل جديد از اندوخته دانش تجربه و مهارت نسلهاي پيشين بهره مند بوده است.

فهرست مطالب

  فصل اول) شرح كسب و كار:
۱ – شرح توصيفي:
۱-۱- تاريخچه مصرف چوب
۱-۲- تاريخ بهره برداري از چوب
۱-۳- صنعت چوب در عصر حاضر
۱-۴- توجيه فني پروژه توليد مبلمان
۲- شرح بازار هدف و مشتريان بالقوه
۳- برنامه ها و قيمت گذاري:
۳-۱- طرح پروژه توليد مبلمان
۳-۲- ظرفيت واقعي مورد انتظار كارگاه
۳-۳- برنامه ريزي سود
۳-۴- هزينه هاي استاندارد
۳-۵- هزينه يابي
فصل دوم) خلاصه مديريتي
فصل سوم) منابع انساني
فصل چهارم) تجهيزات مورد نياز
فصل پنجم) سازمان (حقوقي) كسب و كار
فصل ششم) موقعيت و محل استقرار
فصل هفتم) طرح توليد (طرح عملياتي):
۱-     شرح كامل فرآيند توليد:
۱-۱-    تبديل چوب به قطعات كوچك تر
۱-۲-    خشك كردن
۱-۳-    تخته چند لايه
۱-۴-    ساير تخته هاي مصنوعي
۱-۵-    نشانه گذاري (خط كشي)
۱-۶-    مته ها و طرز كار آنها
۱-۷-    اتصالات – چهار چوب ها
۱-۸-    پرداخت
۲-    ساختمان و محوطه مورد نياز    
3- وسائط نقليه
۴-    خريد و نصب ماشين آلات و تجهيزات
۵-    جدول تامين منابع سرمايه گذاري
۶-    تاسيسات موجود و مورد نياز
۷-    سرمايه در گردش مورد نياز يك دوره توليد
۸-    خلاصه سرمايه گذاري طرح
فصل هشتم)طرح بازاريابي:
۱-     شرح بازار هدف:
۱-۱-    مشتريان و موقعيت آنها
۱-۲-    معرفي محصولات و ويژگي هاي كيفي آن
۲-    طرح هاي تبليغاتي و پيشبرد فروش
۳-    خريد و كنترل موجودي
۴-    سياست هاي آموزشي
۵-    تحليل رقبا:
۵-۱-     مقدمه اي بر تحليل عملكرد صادرات و واردات مصنوعات چوبي در ايران
۵-۲-    وضعيت توليد مبلمان و مصنوعات چوبي در ايران
۵-۳-    مقدمه اي بر واردات اين صنعت
۵-۴-    تجارت جهاني مبلمان و مصنوعات چوبي و جايگاه ايران در آن
۵-۵-    قيمت توليد و صادرات مبلمان و مصنوعات چوبي
۵-۶-    محدوديت هايي كه اين صنعت را دچار بحران ميكنند
۵-۷-    تركيه، چين و مالزي بازار مبلمان ايران را آشفته كرده اند
فصل نهم) طرح مالي
فصل دهم) طرح هاي توسعه   
منابع و ماخذ

چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است آماده پرينت بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.

جهت دریافت طرح توجیهی ایجاد کارخانه تولیدی مصنوعات چوبی لطفا ابتدا آن را خریداری نمایید


دانلود فایل

————————–

در صورتی که در روند خرید و یا دانلود فایلی مشکلی داشتید از طریق تلگرام به صورت ۲۴ ساعته  با شماره ۰۹۲۱۴۰۸۷۳۳۶ در تماس باشید

————————-

فروش لایک اینستاگرام   فروش فالوور اینستاگرام 

 اگر به فکر برند سازی در اینستاگرام هستید یا فروشگاه دارید یا دوست دارید  پست های اینستاگرامتون چندین هزار لایک داشته باشه  از طریق تلگرام سفارش >> 09214087336   در ارتباط باشید

کسب درآمد از اینترنت   سایت آگهی رایگان   افزایش ممبر کانال تلگرام تبلیغ کانال تلگرام
دانلود پیشینه تحقیق پایان نامه  دانلود پرسشنامه   دانلود طرح توجیهی    سایت مقالهموضوعات :
صنعتی , طرح توجیهی

درباره نویسنده

sitemaghaleh.ir 8044 نوشته در سایت مقاله دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *