no-img
سایت مقاله

پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان - سایت مقاله


سایت مقاله
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان
zip
آذر ۲, ۱۳۹۶

پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان


دانلود پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان, خرید پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان

پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان ,مبانی نظری بهبود عملکرد سازمان ,پیشینه تحقیق بهبود عملکرد سازمان ,پیشینه تحقیق,مبانی نظری, بهبود عملکرد سازمان
⭐️⭐️⭐️

پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان

پیشینه-تحقیق-ومبانی-نظری-بهبود-عملکرد-سازمانفایل پیشینه تحقیق ومبانی نظری بهبود عملکرد سازمان دارای ۲۶ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی و فارسی دارد (به شیوه APA)

قسمتی از مبانی نظری وپیشینه پژوهش:
در راستاي رشد و توسعه پايدار كشورها، توجه به بالندگي سازمان ها، از جمله سياست هاي مورد توجه همه مديران مي باشد. بانك ها هم از اين موضوع مستثنا نيستند. در بانكداري نوين، مؤلفه­هاي متعددي وجود دارند كه بر روند تأمین منابع مالی بانك­ها و مؤسسات مالي تأثير مي گذارند. شناسايي و تعيين ميزان تأثير و نوع ارتباط اين مؤلفه­ها با موفقيت بانك ها در تأمین منابع مالی، مقوله­اي مهم مي­باشد. امروزه شرايط و موقعيت­هاي مؤسسات مالي و بانك­ها با يكديگر يكسان نيست و ممكن است كه مؤلفه هاي تأثيرگذار بر تأمین منابع مالی حتي براي هر يك از شعب يك گروه بانكي متفاوت باشد. (اکرامی، ۱۳۹۰، ص۱۳)

صنعت بانکداري، از جمله صنایع مهم و مطرح دنياست و گسترش روزافزون دانش بشري در زمينه علوم الکترونيکي سبب شده است كه این صنعت نيز از این دانش بهره فراوان داشته باشد. امروزه بانك­ها در كشورهاي پيشرفته به عنوان رهگشا، مشاور حرفه­اي، متخصص در افزایش منابع مالي شركت­ها و جمع آوري و تبادل اطلاعات لازم براي مشتریان خود عمل مي­كنند و یکي از موتورهاي محرك اقتصادي هر كشور محسوب مي­شوند. این امر سبب شده است تا فضاي رقابتي تنگاتنگي ميان آن­ها برقرار شود. با توسعه روزافزون تکنولوژي و صنعتي شدن كشورها، مدیران بانك ها سعي بر افزایش خدمات نوین بانکداري دارند كه متمایز بودن آن نسبت به خدمات سایر رقبا ازامتياز ویژه­اي جهت جذب سپرده­هاي مشتریان برخوردار است. در كشورهاي پيشرفته بيش از ۷۰ درصد امور بانکي استفاده كنندگان از خدمات بانکي بدون حضور در محل شعب بانك ها و با استفاده از سيستم هاي الکترونيکي صورت مي­پذیرد، لذا بانك­ها با بکارگيري فناوري مدرن صنعت بانکداري و اجرایي نمودن طرح مشتري محوري، سعي بر كاهش ضرورت مراجعه مشتریان به محل شعبه را دارند تا مشتریان بتوانند در محل كار و یا اقامت خود عمده امور بانکي را از این طریق انجام دهند (جکسون، ۲۰۱۰، ص۸)
۲-۲-۱ مفهوم عملکرد بانک
مفهوم عملکرد، با کارایی (Effciency) و اثربخشی (Effectiveness) تعریف شده است، چون اثربخشی بیانگر ميزان دستيابي به اهداف است و كارایي به این موضوع اشاره دارد كه منابع از نظر اقتصادي، چگونه براي كسب هدف بکار رفته اند و مي توان آنها را دو بعد مهم عملکرد دانست، یعني هم علل داخلي (كارایي) و هم دلایل خارجي (اثربخشي) براي بخش هاي خاص عملکرد، مي توانند وجود داشته باشند. از اینرو، عملکرد تابعي از كارایي و اثربخشي فعاليتهای صورت گرفته است. بانك­ها براي دستيابي به عملکرد بهتر، باید از شاخص­های پیشرو یا آینده­ نگر (Leading Indicator) استفاده کنند. شاخص­های پسرو یا گذشته نگر (Lagging Indicator) تنها وقایع تاریخی را بیان می­کنند، در حالی که شاخص­های آینده نگر، باعث مهیا شدن شرایط برای پرورش عملکرد می­شوند(آندريو، ۲۰۰۷، ص۱۷)

در نظام بانکي ایران تأمین مالی با توجه به قوانين بانکداري اسلامي از دو طریق انجام مي­شود:
از طریق جذب سپرده هاي قرض الحسنه جاري و پس انداز، كه منابع مالکانه ناميده مي شوند.
از طریق جذب سپرده­هاي مدت دار، كه منابع وكالتي ناميده مي شوند.
در عصر حاضر، به دليل وجود رقابت بين بانك ها و مؤسسات مالي براي جذب بيشتر منابع، تسلط بر مؤلفه­هاي مؤثر بر تأمین مالی مالي اهميت ویژه­اي یافته است. جذب منابع مالي علاوه بر اینکه مهمترین رسالت بانك مي باشد، تأثير مهمي در تنظيم صحيح گردش پول و استقرار یك نظام پولي و اعتباري صحيح و متناسب با برنامه هاي بلندمدت و كوتاه مدت كشور دارد. موفقيت یا عدم موفقيت بانك را به دور از عملکرد مدیران نمي­توان تصور نمود. بانکي مي­تواند موفق باشد كه از مدیران شایسته، ابزارهاي متنوع و امکانات و پتانسيل موجود خود در راستاي پيروزي مجموعه بهره­مند شود. عواملي كه منجر به توفيق بانك مي شوند، استفاده از فناوري اطلاعات، بازاریابي، مشتري مداري به معناي واقعي آن و پرهيز از یدك كشيدن این شعارهاست. مدیران بانك باید توانایي تشخيص فرصت هاي جدید بازار را داشته باشند و براي رسيدن به این توان، حتماً كارشناسان و متخصصان ویژه و حرفه­اي باید در خدمت مجموعه باشند. بانك­ها با بهره­مندي از مدیران شایسته و منابع انساني تحصيل كرده، مي­توانند ارتباط دایمي با مشتریان و بازار داشته باشند و با ایجاد تغييرات و تحولات، جامعه را زیر ذره بين قرار دهند. (هدایتي، ۱۳۸۹، ص ۷).
در نظام نوین مدیریت، سه بعد استراتژي، تأیيد تمركز و سازمان وجود دارد. این استراتژي است كه متعاقباً به سطوح عملياتي مانند عملکرد بازار، رضایت مشتریان، عملکردا جتماعي، اعتماد و پذیرش، عملکرد محيطي، مالي و اهداف و نتایج آن سپرده­هاي مازاد در دسترس مردم را جمع آوري مي­كردند و با دادن وام به افراد نيازمند، وظيفه سنتي خود، یعني واسطه گري را ميان سپرده گذاران و وام گيرندگان ایفا مي­كردند. در عصر حاضر، مؤسسات مالي و بانك­ها براي تأمین مالی مالي نياز به تغييرات اساسي در محصولات و خدمات خود دارند و با خدمات ساده و ساختار سنتي بانکداري واسطه گري نمي­توانند در عرصه­هاي جهاني به تأمین مالی بپردازند. (هدایتي، ۱۳۸۹، ص ۱۰).
در بانکداري نوین، بانك­ها در زمينه­هاي مالي غيربانکي خدمات متعددي را به مشتریان ارایه مي دهند و ارایه خدمات نوین مانند بانکداري سرمایه گذاري، انجام امور بيمه و مسکن و توليد باعث شده است تا منابع جدیدي به سوي بانك­ها سرازیر شود. در واقع، در بانکداري نوین، بخش عمده اي از منابع از طریق فعاليت هاي غيربانکي به دست مي­آید. (محسن خان و همكاران، ۱۳۸۰، ص۹۳)

دانلود فایل

————————–

در صورتی که در روند خرید و یا دانلود فایلی مشکلی داشتید از طریق تلگرام به صورت ۲۴ ساعته  با شماره ۰۹۲۱۴۰۸۷۳۳۶ در تماس باشید

————————-

فروش لایک اینستاگرام   فروش فالوور اینستاگرام 

 اگر به فکر برند سازی در اینستاگرام هستید یا فروشگاه دارید یا دوست دارید  پست های اینستاگرامتون چندین هزار لایک داشته باشه  از طریق تلگرام سفارش >> 09214087336   در ارتباط باشید

کسب درآمد از اینترنت   سایت آگهی رایگان   افزایش ممبر کانال تلگرام تبلیغ کانال تلگرام
دانلود پیشینه تحقیق پایان نامه  دانلود پرسشنامه   دانلود طرح توجیهی    سایت مقالهموضوعات :
مبانی نظری

درباره نویسنده

sitemaghaleh.ir 6754 نوشته در سایت مقاله دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *