no-img
سایت مقاله

پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی - سایت مقاله


سایت مقاله
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی
zip
آذر ۲, ۱۳۹۶

پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی


دانلود پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی, خرید پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی

پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی ,مبانی نظری عملکرد حرکتی ,پیشینه نظری عملکرد حرکتی ,پیشینه ومبانی نظری, عملکرد حرکتی
⭐️⭐️⭐️

پیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی

پیشینه-ومبانی-نظری-عملکرد-حرکتیپیشینه ومبانی نظری عملکرد حرکتی
دارای ۱۵ صفحه و با فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات:
     فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
    همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

    توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
    پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
    رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
    منبع : دارد (به شیوه APA)
    نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

محتوای فایل دانلودی ::

حـرکت از نیازهای ضروری انسان است و توجه به‌ این نیاز در دوره‌های گوناگون زندگی،سلامت انسان را تضمین می‌کند (درشگی، ۱۳۸۶). یکی از مهمترین مهارت های انسان مهارت حرکتی است. این مهارت یکی از اشکار حرکت در انسان است که با توجه به الگوی رشدی و بنیادی بصورت سازمان یافته در جهت سازگاری آدمی مطرح است (شجاعی، ۱۳۸۸). هلر و همکاران (۱۹۶۳، ۱۹۶۵) اسمیت و اسمیت (۱۹۶۶) ریزن و آرونز (۱۹۵۹) بر اهمیت حرکت در رشد و پالایش توانائی های ادراکی و سازگاری آنها با ماهیچه ها و همچنین دستگاه عصبی کودک تاکید نمودند. کودک زمانی می تواند صحبت کند که بتواند بایستد یعنی توانایی حرکتی او رشد یافته و سپس زبان و ارتباط کلامی او ظاهر شود. بچه ی ۵ ساله زمانی می تواند یک گره پروانه ای بزند که مهارت های حرکتی ظریف او رشد یافته باشد و همچنین میزان رشد شناختی او این مهارت را تکمیل کند (به نقل از رحیمی، ۱۳۸۹).

سنین پیـش‌دبستانی و دبستانی‌ از دوره‌های مهم رشد‌ است‌ که به توجه ویژه‌ای در آموزش مهارت‌های حرکتی نـیاز دارد.در این دوره،معلمین ورزش باید بـیشتر روی رشـد مهارت‌های حرکتی بنیادی تأکید کنند و در سال‌های بعد به فعالیت‌های مربوط به آمادگی‌ جسمانی بپردازند. عدم موفقیت در رشد مهارت‌های حرکتی بنیادی در خلال سال‌های حساس کودکی،ممکن است توانایی یـادگیری مهارت‌های حرکتی پیشرفته‌تر در سال‌های بعد را محدود کند (درشگی، ۱۳۸۶).

به طور کلی در طبقه بندی مهارت های حرکتی انسان از لحاظ گروههای عضلانی درگیر، مهارت های حرکتی در دو دسته مهارت های درشت و ظریف طبقه بندی می شوند که رشد مهارت های حرکتی درشت برای بهبود عزت نفس و مهارت های حرکتی ظریف برای بسیاری از کارهای روزمره مثل لباس پوشیدن، شانه کردن و و نوشتن مهم باشند. در دوران کودکی این مهارت ها فرصتی مناسب برای برقراری ارتباط با دیگران و همکاری با آنان فراهم می کنند و نیز ثابت شده است که بین مقبولیت اجتماعی مثبت و توانمندی های حرکتی، بخصوص در پسران ارتباط مستقیمی وجود دارد. کودکان و نوجوانان دارای مشکلات حرکتی، در اجرای مهارت های حرکتی درشت با مشکل مواجه اند که به عدم شرکت آنها در ورزش، از دست دادن آمادگی جسمانی و کناره گیری از اجتماع و کاهش عزت نفس منتج می گردد(سپهری بناب، فرخی، ابراهیمی ثانی،۱۳۸۷).

۲-۳-۱٫ مهارت های حرکتی درشت
اکثر مهارت‌های حرکتی بنیادی و ورزشی،در زمره‌ی مهارت‌های حرکتی درشت قرار دارند. مهارت‌های درشت،حرکاتی هستند که در آن‌ها از عضلات بزرگ بدن اسـتفاده مـی‌شود و شامل‌ مهارت‌هایی هستند که برای حرکت بدن در فضا (حرکات جابه‌جایی)،حفظ تعادل در مقابل نیروی جاذبه زمین(حرکات پایداری)و دادن نیرو به اشیا و گرفتن نیروی از آن‌ها(حرکات دستکاری) مورد استفاده‌ قرار‌ می‌گیرند.تقویت مهارت‌های حرکتی درشـت بـه ایمنی، محیط مناسب،داشتن یار برای تمرین و نظارت مربی یا والدین نیاز دارد. شناخت والدین و مربیان از مراحل رشد مهارت‌های حرکتی درشت می‌تواند،به‌ کودکان‌ در‌ آموختن این مهارت‌ها و اهمیت‌ دادن‌ به‌ آن‌ها کـمک کند(درشگی، ۱۳۸۶).

۲-۳-۱-۱٫ مهارت های حرکتی درشت در سنین دبستان
کودکان دبستانی که جهش‌های‌ نمونه‌ی‌ سریع‌ و مغشوش اوایل کودکیو نوجوانی را ندارند،در‌ کـنترل‌ بـدن‌ خود کاملا ماهر هستند و در فعالیت‌های‌ جسمانی‌ متفاوت به خوبی عمل می‌کنند؛اگرچه توانایی آنـها بـر حـسب سطح بالیدگی فیزیولوژیکی و جسمانی‌ متفاوت است.در این مرحله،مهارت‌های حرکتی‌ پسران‌ و دختران‌ تا‌ حد‌ زیادی بـرابر اسـت؛با این استثنا که‌ پسران‌ دارای قدرت بیشتری در دست‌ها و دختران دارای انعطاف‌پذیری بیشتری هستند(درشگی، ۱۳۸۶).

در‌ این‌ سـنین کـودکان مـی‌توانند، بپرند، طناب‌بازی کنند، توپی را‌ که در حال بالا‌ و پایین رفتن است بگیرند، روی‌ نوک‌ پنجه‌ی پاهای خود راه بـروند،بیشتر از هـشت ثـانیه روی یک پا تعادل خود‌ را‌ حفظ کنند وحرکات اکروباتیک ابتدایی‌ را‌ انجام‌ دهند. بسیاری از‌ آنها‌ حـتی می‌توانند،یک دوچرخه کوچک‌ را‌ برانند،شنا کنند و اسکیت‌بازی کنند.طناب زدن و اجرای مهارت‌های ابتدایی ورزشی نیز از جمله‌ توانایی‌های‌ بعضی از کـودکان مـدارس ابتدایی است.بسیاری‌ از‌ ورزش‌هایی که‌ برای‌ بزرگسالان‌ اهمیت دارند و نیازمند‌ سطوح بالای بـراورد مـسافت، هماهنگی چشم و دست،و واکنش سریع هستند،برای بـازی کـودکان اهـمیت کمتری‌ دارند‌ و برای اوایل دوره‌ی نوجوانی مـناسب‌ترند.برای‌ پیـشرفت‌ مهارت‌های‌ حرکتی‌ کودکان‌ مدارس ابتدایی،بازی‌هایی مانند‌ زدن‌ توپ با پا،بازی وسطی و دوی امدادی تـیمی مـناسب‌تر هستند.هم‌چنین، بازی‌هایی که در آن آن‌ها انـواع‌ راه‌ رفتن،دویدن،پریدن،پرتاب‌ کـردن، دریـافت کـردن،ضربه زدن با دست و پا،حرکات‌ تعادلی،چرخشی،یورتمه‌ دویدن‌ و لیـ‌لی‌ کـردن وجود دارد،برای این سنین ضروری‌اند(درشگی، ۱۳۸۶).

دانلود فایل

————————–

در صورتی که در روند خرید و یا دانلود فایلی مشکلی داشتید از طریق تلگرام به صورت ۲۴ ساعته  با شماره ۰۹۲۱۴۰۸۷۳۳۶ در تماس باشید

————————-

فروش لایک اینستاگرام   فروش فالوور اینستاگرام 

 اگر به فکر برند سازی در اینستاگرام هستید یا فروشگاه دارید یا دوست دارید  پست های اینستاگرامتون چندین هزار لایک داشته باشه  از طریق تلگرام سفارش >> 09214087336   در ارتباط باشید

کسب درآمد از اینترنت   سایت آگهی رایگان   افزایش ممبر کانال تلگرام تبلیغ کانال تلگرام
دانلود پیشینه تحقیق پایان نامه  دانلود پرسشنامه   دانلود طرح توجیهی    سایت مقالهموضوعات :
مبانی نظری

درباره نویسنده

sitemaghaleh.ir 6754 نوشته در سایت مقاله دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *