امروز: دوشنبه 22 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

دانلود پاورپوینت معماری ژاپندسته: معماری
بازدید: 15 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1382 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

ژاپن کشوری است متشکل از جزایر متعدد که در شرق آسیا واقع شده است این جزایر آتشفشانی و دارای مناطق کوهستانی بوده و از تپه های صخره ای شکل گرفته اند

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

ژاپن کشوری است متشکل از جزایر متعدد که در شرق آسیا واقع شده است . این جزایر آتشفشانی و دارای مناطق کوهستانی بوده و از تپه های صخره ای شکل گرفته اند . چهارپنجم خاک ژاپن را جنگل و مناطق سبز وحشی پوشانده است . این مجمع الجزایر مشتمل بر چهار جزیره اصلی و تقریبا 3900 جزیره کوچکتر است . جزایر ژاپن زلزله خیز و در معرض طوفانهای خطرناک دریایی هستند و موضوع زلزله به خصوص در تکامل معماری این سرزمین تأثیر چشمگیری داشته است . جنگلهای بامبو در ژاپن فراوان است که به همین دلیل چوب نقش عمده ای در ساختمان سازی ژاپن دارد .چوب درختان جنگلی در معماری ژاپن مصالح اصلی را تشکیل می دهد و سنگهای آتشفشانی و غیررسوبی نیز در پی سازی ، و یا کرسی چینی دیوترهای بناهای چوبی به کار می روند  .

جزایرژاپن تحت تاثیر جریانهای هوای سرد زمستانی اسیا و وزش بادهای گرم و مرطوب تابستانی اقیانوس آرام است که این امر در جهت گیری ساختمانها  ، نحوه معماری برای ایجاد کوران در تابستان  و مسدود بودن در زمستان تاثیر بسزایی داشته است . به علت وجود بارندگی های شدید در ژاپن خانه ها حتی المقدور رو به جنوب ودارای سایه بانهای بلند در امتداد سقف هستند که از تابش خورشید تابستانی و بارشهای شدید جلوگیری می کند . دیوارهای بلند اطراف خانه نیز نمای شمالی را از وزش بادهای سرد زمستانی محافظت می کنند . دیوارهای جانبی ساختمانها به صورت متحرک ( پارتیشن ) هستند که در تابستان برداشته میشده و در نتیجه کوران و جریان هوا ایجاد می شود .

نژاد ژاپنی از اختلاط سه نژاد سفید ابتدایی به نام آینو ، زرد یا مغولی و قهوه ای که مربوط به شبه جزیره مالایا و اندونزی می باشند ، بوجود آمده است . تاریخ ژاپن به پنج دوره تقسیم می شود : دوران باستان ، دوره آغاز تاریخ ، قرون وسطی ، دوره قبل از مدرنیزه شدن و دوره جدید .

از دوران پیش از تاریخ در حدود 7000 ق . م ظروف سفالی از نوع یایویی و گنبدهای بسیار عظیم در دوران کوخون یا تومولی به جای مانده است . دوره آغاز تاریخ با پیدایش فرهنگ بودا آغاز شده و به سه دوره آزوکا ، هاکوها ، و تمپیو تقسیم می شود .

فایل پاورپوینت 27 اسلاید

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : معماری ژاپن , ژاپن , معماری , معابد ژاپن , قصرها ژاپن , مقابر آرامگاه ژاپن , منازل شخصی ژاپن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر